Posts Categorized: Výstavy

 • Volná tvorba, Výstavy

  Sochy k něčemu

  Posted on by

  Sochy k něčemu Objekty svým tvarem, instalací či zpracováním vybízejí návštěvníky k činnosti, k reakci na objekt, ke společné interakci skupiny diváků, spojujících se tak prostřednictvím sochy, jakožto média, v pracovní tým se společným cílem a vůlí k realizaci společné myšlenky. Typickým příkladem může být Socha k přenášení. Hranol, který má po stranách otvory k… Read more »

 • Volná tvorba, Výstavy

  Slezský koncept

  Posted on by

  Galerie Půda, Český Těšín Světelný geometrický objekt (úsečka) optimálních/neoptimálních rozměrů 2016 Autoři výstavu uspořádali jako připomínku 35. výročí fungování galerie Půda v Českém Těšíně. Půda se řadí mezi nejdéle působící nezávislé galerie v regionu i v Česku a její aktivity neustále zajímají poměrně slušný počet návštěvníků. V představování na oficiálních proudech nezávislé a také konceptuální… Read more »

 • Volná tvorba, Výstavy

  Sochy průchodné

  Posted on by

    SET Galerie OGL, Liberec 2015 Projektorem generované sochařské formy: Modrá výseč hranolová, Vodorovný kužel teplý, Komolá jehlanová forma, Kulatinka.

 • Volná tvorba, Výstavy

  Transmisní prostorové formy

  Posted on by

  Galerie Aula, FaVU VUT Brno 5. – 13. 5. 2014 Projekt Tomáše Skalíka Transmisní prostorové formy představený v Galerii Aula se zabývá vlastnostmi sochařského díla, základních geometrických tvarů (pevnost tělesa, prostupnost krychle) a prostorových vztahů (roh, plocha, hranice objektu) v kontextu konkrétního výstavního prostoru. Jednotlivé objekty se proměňují v závislosti na tom, z jakého úhlu k nim divák přistupuje.

 • Volná tvorba, Výstavy

  Jiný pohled

  Posted on by

  Důl Michal, Ostrava 1. 7. – 30. 7. 2011 výstava skupiny autorů (Pavla Zdražilová, Radek Nivnický, Radka Pavelová, Tomáš Skalík, Soňa Samašová, Jan Krtička, Viera Sobková, Oldřich Morys)

 • Volná tvorba, Výstavy

  Partitury, Parafráze

  Posted on by

  Galerie Dole, Ostrava 23. 8. – 9. 9. 2011 Ostravské dny, nyní široko daleko nejdůležitější akce, věnovaná nové hudbě, mne již dávno získaly jako posluchače —— ale protože od stejné doby jako Petr Kotík působím nejen jako umělec, ale také podobně jako on i organizátor —— pro změnu výstav…

 • Volná tvorba, Výstavy

  Transformy

  Posted on by

  Galerie Dole, Ostrava 8. 9. – 1. 10. 2010 Tomáš Skalík v posledních několika letech vytváří vždy do konkrétního prostoru minimalistické instalace, aby místo ozřejmil, ozvláštnil či znovu vymezil.

 • Volná tvorba, Výstavy

  Instalovaná vymezení

  Posted on by

  Příhrádek No5, Zámek č. 5, Pardubice 26. 9. 2009 – 30. 10. 2009 zvuková a světelná interaktivní instalace, která byla součástí dlouhodobého projektu Galerie Mázhaus „Končíme / Začínáme“

 • Volná tvorba, Výstavy

  Snížený strop, Madlo, Pilíř

  Posted on by

  výstava DOXNANO, Centrum současného umění DOX, Praha 5. 6. 2009 – 9. 7. 2009 Inspirace a reakce na architekturu prostoru, kterou se instalace snaží architektovi galerie Ivanu Kroupovi trochu „vylepšit“.

 • Volná tvorba, Výstavy

  Čtyři vrstvy

  Posted on by

  Realizováno pro výstavu Prostorové vidění, v Galerii AULA, Brno 7. 11. 2007 – 30. 11. 2007 Soustava kabelů, spínačů, detektorů pohybu a signalizačních světel, instalovaná na stěnu galerie svou vizuální podobou reaguje na nejrůznější běžné elektroinstalace, kdy na první pohled není zřejmé, jedná-li se o umělecké dílo, či nějakou funkční součást galerijního zařízení.